Wielki Post to czas przygotowań do Wielkanocy i celebracji Tajemnicy Paschalnej. Dla wielu chrześcijan może to być  czas na zastanowienie się nad relacją z Bogiem i nad tym, jak żyjemy naszą wiarą.

W tym czasie postu i odnowy Katolicy na całym świecie wyruszają w drogę ekologicznego nawrócenia  poprzez refleksję, pokutę i odnowę. Razem.

Dołącz do tej podróży i połącz się dziś z milionami Katolików na LaudatoSiLent.org

Wielki Post z Laudato si’  zawiera cotygodniowe przypomnienia i pomysły na to, jak możesz przeżyć tę podróż ekologicznego nawrócenia, w tym możliwości nawiązania kontaktu z innymi poprzez rekolekcje, seminaria internetowe i nabożeństwa modlitewne.

Podczas #WielkiPostZLaudatoSi znajdziesz również sugerowane zajęcia w Kalendarzu Wielkopostnym.

Każdy tydzień będzie obejmował „mini-post”, który pomoże nam wszystkim zmniejszyć nasz ślad ekologiczny i zastanowić się nad naszą relacją z Bogiem i całym stworzeniem.

Zerwaliśmy nasze połączenie ze stworzeniem i będziemy wyrażać żal z powodu naszych działań.

Ale zobowiązując się do konkretnych zmian, zmniejszymy nasz ślad ekologiczny i zainspirujemy nasze siostry i braci na całym świecie do przyłączenia się do tego procesu nawrócenia!

“ Duchowość chrześcijańska proponuje alternatywny sposób rozumienia jakości życia i zachęca do prorockiego i kontemplatywnego stylu życia, zdolnego do głębokiej radości, unikając obsesji na tle konsumpcji.” (LS 222).

Pomóż zainspirować nasze siostry i braci na całym świecie. Dołącz do Wielkiego Postu z Laudato si’.