„Żaden akt cnoty nie może być wielki, jeśli nie towarzyszy mu korzyść dla innych. Tak więc, bez względu na to, ile czasu spędzasz na poście, bez względu na to, ile śpisz na twardej podłodze, jesz popiół i nieustannie wzdychasz, jeśli nie robisz nic dobrego dla innych, nie robisz nic wielkiego ”.

– wczesnochrześcijański mistyk, św. Jan Chryzostom

Przygotowując się do rozpoczęcia tej podróży nadziei, poświęć czas na modlitwę i zastanowienie się, jakie działania dla innych możesz podjąć podczas Wielkiego Postu. Aby uzyskać inspirację, sięgnij po Ekologiczny Rachunek Sumienia , aby zastanowić się nad swoim stosunkiem do Stworzenia.

„Nawróćcie się do Mnie całym sercem”

Jl 2,12

Wielki Post to czas przygotowań do Wielkanocy i świętowania Tajemnicy Paschalnej. W tym czasie postu i odnowy wyruszymy w drogę nawrócenia ekologicznego poprzez rozważania, pokutę i odnowę. Razem.

Zobowiązując się do konkretnych działań poprzez post i zmiany stylu życia, będziemy bardziej solidaryzować się z naszą Ziemią i sobą nawzajem oraz inspirować nasze siostry i braci do przyłączenia się do tego procesu nawrócenia

.