W każdy piątek jesteśmy zachęcani do refleksji na drodze krzyża, postu i dawania. Jesteśmy zaproszeni do przyłączenia się do Drogi Krzyżowej na żywo w każdy piątek Wielkiego Postu. Transmitowana będzie na żywo na kanałach GCCM na Facebooku i YouTube .

Dzisiaj, pamiętaj również o wpływie, jaki Twoja żywność, w tym niektóre z naszych ulubionych potraw, takich jak czekolada i kawa, ma na klimat: Carbon Brief: : zaskakujące fakty dotyczące tego, która żywność najbardziej wpływa na klimat.

Rozważ przekazanie darowizny na rzecz GCCM w kwocie, jaką zwykle wydajesz na żywność, w tym czekoladę i kawę. Twoja darowizna zostanie przekazana na programy wsparcia, takie jak Program organizacji członkowskich GCCM, który popycha partnerskie organizacje katolickie do wspierania strategicznych celów GCCM, w tym zmniejszania śladu węglowego.

„Nawróćcie się do Mnie całym sercem”

Jl 2,12

Wielki Post to czas przygotowań do Wielkanocy i świętowania Tajemnicy Paschalnej. W tym czasie postu i odnowy wyruszymy w drogę nawrócenia ekologicznego poprzez rozważania, pokutę i odnowę. Razem.

Zobowiązując się do konkretnych działań poprzez post i zmiany stylu życia, będziemy bardziej solidaryzować się z naszą Ziemią i sobą nawzajem oraz inspirować nasze siostry i braci do przyłączenia się do tego procesu nawrócenia

.