“obserwując świat, zauważamy, że ten poziom ingerencji człowieka często służący interesom środowisk finansowych i konsumpcjonizmowi faktycznie sprawia, że ziemia na której żyjemy, staje się mniej bogata i piękna, coraz bardziej ograniczona i szara …” (LS 34)

SUCHY DZIEŃ
DROGA KRZYŻOWA NA ŻYWO (straming na  Facebooku i YouTube)

Rozważając szósty rozdział  Laudato si’ ’zastanów się, jak możesz żyć, aby ludziom wokół Ciebie żyło się lepiej. 

Czy środki, które wykorzystujesz na niepotrzebne zakupy, mogłyby zostać przeznaczone na wsparcie naszego wspólnego domu? Jeśli tak, przekaż je GCCM! GCCM zapewnia szkolenia, certyfikację i wsparcie dla osób w ramach programu dla Animatorów Laudato si’.. Program szkoleniowy pomaga pasjonatom dbać o swoją społeczność i angażować się w podejmowanie osobistych kroków, takich jak ograniczanie niepotrzebnych wydatków, które chronią nasz wspólny dom.

„Nawróćcie się do Mnie całym sercem”

Jl 2,12

Wielki Post to czas przygotowań do Wielkanocy i świętowania Tajemnicy Paschalnej. W tym czasie postu i odnowy wyruszymy w drogę nawrócenia ekologicznego poprzez rozważania, pokutę i odnowę. Razem.

Zobowiązując się do konkretnych działań poprzez post i zmiany stylu życia, będziemy bardziej solidaryzować się z naszą Ziemią i sobą nawzajem oraz inspirować nasze siostry i braci do przyłączenia się do tego procesu nawrócenia

.