Rocznica śmierci Berty Cáceres /Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

Dziś przypada rocznica śmierci Berty Cáceres z Hondurasu, która oddała życie walcząc o nasz wspólny dom . Została zabita przez bandytów w 2016 roku po zjednoczeniu rdzennej ludności Lenca   i wywarciu presji na największym na świecie budowniczym zapór, aby wycofał się z projektu zapory Agua Zarca w Hondurasie.

Berta była kobietą z Lenca,  współzałożycielką Krajowej Rady Organizacji Ludowych i Miejscowych w Hondurasie i poświęciła swoje życie ochronie swojej społeczności.

Sąd w Hondurasie orzekł w 2018 roku, że kierownictwo honduraskiej firmy energetycznej zaangażowanej w projekt zapory nakazało jej zabicie.

Zastanów się: Jak mogę działać w obronie naszych najbardziej narażonych sióstr i braci?

„Nawróćcie się do Mnie całym sercem”

Jl 2,12

Wielki Post to czas przygotowań do Wielkanocy i świętowania Tajemnicy Paschalnej. W tym czasie postu i odnowy wyruszymy w drogę nawrócenia ekologicznego poprzez rozważania, pokutę i odnowę. Razem.

Zobowiązując się do konkretnych działań poprzez post i zmiany stylu życia, będziemy bardziej solidaryzować się z naszą Ziemią i sobą nawzajem oraz inspirować nasze siostry i braci do przyłączenia się do tego procesu nawrócenia

.