Brat Paul McAuley opuścił rodzinną Anglię, aby służyć rdzennym mieszkańcom Amazonii. Zginął w kwietniu 2019 roku. Jego ciało spalono w hostelu, który założył dla rdzennych dzieci w Iquitos w Peru.

Paul przez 20 lat pomagał mieszkańcom Amazonii bronić ich ziemi i dbać o stworzenie. Pomagał ludom tubylczym organizować się przeciwko firmom naftowym i gazowym, a także w rozwijaniu młodych rdzennych przywódców, aby zdobywali narzędzia w walce o obronę swoich społeczności.

Zastanów się, w jaki sposób wszyscy możemy pomóc następnemu pokoleniu – troszcząc się o nasz wspólny dom i pomagając dbać o stworzenie.

„Nawróćcie się do Mnie całym sercem”

Jl 2,12

Wielki Post to czas przygotowań do Wielkanocy i świętowania Tajemnicy Paschalnej. W tym czasie postu i odnowy wyruszymy w drogę nawrócenia ekologicznego poprzez rozważania, pokutę i odnowę. Razem.

Zobowiązując się do konkretnych działań poprzez post i zmiany stylu życia, będziemy bardziej solidaryzować się z naszą Ziemią i sobą nawzajem oraz inspirować nasze siostry i braci do przyłączenia się do tego procesu nawrócenia

.