By w pełni żyć Laudato Si ‘ należy szukać umiaru, wiedzieć, że mniej naprawdę znaczy więcej, i poprzez taką postawę działać na rzecz Bożego stworzenia.

“ Szczęście wymaga umiejętności ograniczenia pewnych potrzeb, które nas ogłuszają, i pozostawania w ten sposób otwartymi na wiele możliwości, jakie daje nam życie.” (LS 223)

W czwartym tygodniu #WielkiegoPostuZLaudatoSi rezygnujemy z  korzystania z przedmiotów jednorazowego użytku wyprodukowanych z tworzyw sztucznych.W miarę możliwości spróbujmy całkowicie wyeliminować takie przedmioty z naszego życia. 

W swoim Orędziu na Wielki Post, Papież Franciszek mówi nam, jak post może pomóc nam stworzyć więcej miejsca dla Boga.

“Post oznacza uwolnienie naszej egzystencji od wszystkiego, co ją przytłacza, także od przesytu informacji – prawdziwych czy fałszywych – i od dóbr konsumpcyjnych, aby otworzyć drzwi naszego serca dla Tego, który przychodzi do nas ogołocony ze wszystkiego, ale „pełen łaski i prawdy” (J 1, 14): Syna Bożego, Zbawiciela” mówi papież Franciszek.

Około 80 procent odpadów z tworzyw sztucznych trafia na wysypiska śmieci, pozostając tam przez dziesięciolecia. Nasz wspólny dom zasługuje na coś lepszego i jako Katolicy i ludzie wiary jesteśmy wezwani do tego, by robić to lepiej.

Zacznij od obejrzenia powyższego filmu i pobierz lub zapoznaj się z kalendarzem na #WielkiPostZLaudatoSi